wtorek, 18 lutego 2020

Mistrzostwa Polski PZN Amatorów w Narciarstwie Biegowym - Zakopane, 5.02.2020

W sobotę 15 lutego w Zakopanym w Centralnym Ośrodku Sportowym odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym PZN. Na starcie stawiła się czołówka amatorów narciarstwa z całej Polski. Nasze ognisko reprezentowała stałą ekipa: Grzegorz Pondo i Dorota i Marek Rejus . Zawody te zostały  rozegrane na zupelnie nowych trasach , ktore kosztowały  27 mln!
Przepiękna słoneczna  bezwietrzna pogoda przywitała nas w zimowej stolicy Polski. Start do biegu odbywał się co 30 sekund, wg grup wiekowych i rankingu Pucharu Polski. Każdy zawodnik więc walczył sam że sobą na trasie o najlepszy czas. Panowie biegi 15 km,a Panie 10 km.Rywalizacja była ogromną i dużo stresu przed startem, bo warunki śniegowe na trasie były bardzo różne: na dole roztopiony,  mokry śnieg, a na górze zamrożone tory.  To duża trudność w smarowaniu nart. Trzeba ryzykować, bo zawsze na jakimś odcinku narty nie będą "trzymać ". Najważniejsze, że jechały na zjazdach cudownie ( można było więc chwilkę odpocząć po stromych podbiegach).  Ostatecznie ,niestety,Grzegorz nie ukończył biegu, bo rozkleily mu się buty ( szok! ) i musiał zejść z trasy po 2 kółkach.  Marek ukończył bieg na 19 msc w grupie wiekowej, a Dorota na 3 msc. Tym sposobem zakończyliśmy starty w Pucharze Polski .
Na przełomie lutego i marca jedziemy do Jakuszyc na zakończenie pucharu i żeby zakończyć zmagania 50 km Biegiem Piastów.  Marek w tym roku dołożył sobie jeszcze dystans 30 km łyżwą. Ale i tym napiszę już następnym razem.