środa, 27 lutego 2019

4. Bieg Narciarski Kiczera Biega - 23.02.2019

W sobotę 23 lutego 2019 r. odbyły się zawody w biegach narciarskich Kiczera Biega w 4 edycji.
Impreza odbywała się w miejscowości Puławy Górne k. Rymanowa, na trasach biegowych zlokalizowanych w pobliżu górnej stacji wyciągunarciarskiego.
Organizatorzy mieli duże trudności z wyznaczeniem trasy biegowej na zawody, wcześniej przygotowane trasy częściowo zostały pozbawione śniegu, dlatego stałe miejsce rozgrywania zawodów zostało przeniesione w pobliżu łąki pod Skibcami.
Wszyscy uczestnicy zawodów musieli dodatkowo przejść pieszo ok. 2 km z całym sprzętem na miejsce startu/mety.
Trasy były bardzo wymagające z uwagi na mocno zalodzone zjazdy, których pokonanie wymagało sporo umiejętności i szczęścia aby wybronić się przed dotkliwym upadkiem na lodowy "beton".
Jednak wszystkie te niedoskonałości rekompensowała wspaniała pogoda, widoki oraz doskonałe humory uczestników. Zawody odbywały się stylem klasycznym na 2,5 km pętlach, które należało pokonać 4x a więc przebiec łącznie 10 km.
Tym razem nasze ognisko reprezentował Grzegorz Pondo, który z czasem 52 min zajął 5 miejsce w kategorii M2.