wtorek, 23 maja 2017

Półmaraton Biegam i Wspieram

Kinia wygrała.

Półmaraton był jednym z punktu programu II Pikniku Rodzinnego w Budach Głogowskich odbywającego się w sobotę 20 maja.. Pewnie dlatego organizatorzy niefortunnie dla biegaczy wybrali na porę startu godzinę 14.00, w czasie największego upału.
Start odbył się na stadionie sportowym w Kolbuszowej. Trasa wiodła przez Domatków, Bukowiec, Poręby Kupieńskie do Centrum Promocji Natura 2000 Caritas Diecezzji Rzzeszowskiej w Budach Głogowskich.
Organizatorem biegu była Fundacja Animacji Społecznej. Partnerem organizatora był m.in. Urząd Miasta i Gminy Głogów Małopolski na czele z osobiście zaangażowanym Burmistrzem.panem Pawłem Bajem.
Nasze ognisko reprezentowała trójka biegaczy:
Kinga Walania - bezapelacyjnie wygrała klasyfikację open kobiet, zdobyła również tytuł Najlepszej mieszkanki Gminy Głogów Małopolski. W klasyfikacji ogólnej open była 21 z czasem 1.44.34,26.
Gratulujemy jej bardzo dobrego wyniku , tytułów oraz pucharów.
Andrzej Bąk zajął 55 miejsce  i zarazem 4 w swojej kategorii wiekowej  z czasem 2.25.34,38.
Franciszek Zieliński był 56 i zarazem 1 w kategorii wiekowej 60 plus z czasem 2.27.10,35.
Warto zaznaczyć , że w tej kategorii był jedynym zawodnikiem.
U obydwóch biegaczy widać spadek formy , pobiegli poniżej swoich możliwości.