piątek, 17 stycznia 2020

Pierwsze w sezonie zawody na biegówkach - Chochołów i Kościelisko, styczeń 2020 rok

,
Kościelisko

Chochołów

Pierwszy weekend Nowego Roku, narciarze naszego Ogniska przywitali na trasach biegowych na Podhalu.
Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Polski PZN odbyły się w Chochołowie.
Był to bieg stylem łyżwowym na dystansie 4km.
Nasze ognisko reprezentowali: Dorota i Marek Rejus i Grzegorz Pondo.
Niestety organizacja tych zawodów pozostawała wiele do życzenia - na swój start zawodnicy czekali cierpliwie wiele godzin- pogoda była bardzo kapryśna- najpierw deszcz, potem śnieg ale ostatecznie udało się wystartować i z całkiem dobrym efektem:Dorota zajęła 3 miejsce w  swojej kategorii wiekowej.
Marek i Grzegorz biegli dużo szybciej, jednak w ich grupach wiekowych startuje wielu byłych zawodników i konkurencja jest ogromna.
Drugi dzień- niedziela to zmagania stylem klasycznym w Kościelisku (kobiety 5km, Panowie 10 km).
W nocy i w ciągu całego dnia padał śnieg i przybyło go prawie pół metra!
Trasy były pięknie przygotowane,atmosfera świetna i wspaniali ludzie. I znowu naszą ekipa spisała się dobrze - postawiliśmy wszyscy nasze czasy na tym dystansie i Dorocie udało się wywalczyć 2 miejsce w kategorii wiekowej i kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Polski PZN amatorów narciarstwa biegowego.
W Chochołowie Marek był 14 w kategorii, a Grzegorz 24, a w Kościelisku Marek był 26 w kategorii i 119 open,zaś Grzegorz 33 w kategorii i 55 w open, a Dorota 2 w kategorii i 22 w open.
Niestety zima nas nie rozpieszcza i już kilka zawodów zostało odwołanych więc  jedziemy trenować tam gdzie śnieg jeszcze jest-do Mucznego.