niedziela, 2 czerwca 2019

4 Sparing Bieg na 10km - Rzeszów, dnia 01.06.2019

W sobotę 1 czerwca w Rzeszowie odbyła się impreza biegowa, z  biegiem głównym na dystansie 10km.
Start i meta biegu głównego miała miejsce na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, przy ulicy Hetmańskiej. Zawodnicy do biegu głównego w  międzynarodowej obsadzie wystartowali o godz. 20. Trasa biegu biegła następująco: droga wewnętrzną stadionu, następnie ul. Hetmańską, Żeglarską do Bulwarów nad Wisłokiem. Dalej zawodnicy pobiegli Bulwarami nad Wisłokiem, Olszynkami, ulicami: Szopena, Al. Lubomirskich, Zamkową, Zygmuntowska, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Szopena, Targową, Al. Piłsudskiego, Bulwary nad Wisłokiem, Al. Powstańców Warszawy, ul. Hetmańską do mety na Stadionie Miejskim.
Na mecie sklasyfikowano 504 osoby,w tym 122 kobiet.
Nasze ognisko było ilościowo reprezentowane  skromnie, ale dość znacząco pod względem rywalizacji.
Kinga Walania w kategorii open kobiet zajęła 10 miejsce,będąc 65 w open ogólnym oraz stanęła na podium w wśród zwycięzców swojej kategorii wiekowej.
Jej czas to 42 minuty i 10 sekund.
Waldemar Daż w kategorii open zajął 110 miejsce z czasem  44.50 (po leczonej kontuzji kolana).
Gratulujemy naszej najlepszej parze biegaczy udanego startu.