wtorek, 20 września 2016

2 PKO Bieg charytatywny - nasze biegaczki pomogły dzieciom.

2656 okrążeń stadionu Resovii pokonali zawodnicy, którzy wzięli udział w 2. PKO Biegu Charytatywnym. Tym samym wsparli potrzebujące dzieci, bo dochód z zawodów PKO Bank Polski przekaże Caritasowi Diecezji Rzeszowskiej i Domowi Samotnej Matki w Rzeszowie. Impreza, którą organizowano w dniu 17 września pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, odbywała się jednocześnie w 12 miastach. We wszystkich rywalizowały pięcioosobowe sztafety, które miały równo godzinę, aby zaliczyć jak najwięcej okrążeń, każde wycenione na 5 złotych).
Rzeszów gdzie bieg gościł po raz pierwszy zajął drugie miejsce, a w śród sztafet jedna była związana z naszym ogniskiem.
Była  to ,,Czterolistna Koniczynka" w której pobiegły nasze koleżanki : Kinga Walania jako kapitan i Beata Kopeć.
Ponadto w drużynie byli: Sabina Zięba z Świlczy , Kamil Sarna z  Krasnego oraz Mateusz Misiak z Ropczyc,
Ostatecznie sztafeta naszych koleżanek (na 70 sztafet startujących) zajęła 15 miejsce w kategorii mieszanej i 23 w kategorii ogólnej z wynikiem 39 okrążeń i 290 metrów.
 Ze względu na upał warunki  były ciężkie, tak że bieg wymagał dużego wysiłku.
Gratulujemy dobrego wyniku oraz godnej postawy.