poniedziałek, 2 lutego 2015

Red Bull Bieg Zbójników i Bieg Tropem Wilka

W sobotę 24 stycznia 2015 roku nasi zawodnicy brali udział w drugiej edycji zawodów Red Bull Bieg Zbójników w Białce Tatrzańskiej. Na blisko 8 km trasie stanęło około 90 zawodników. Specyfika tego biegu jest taka, że odbywa się on na stoku narciarskim i wiedzie cały czas pod górę. Trzeba mieć dużo siły i samozaparcia, żeby dotrzeć na metę. Dodać trzeba że również śnieg nie jest naturalny - tylko sztuczny, więc bardzo trudno jest dobrać smary do nart. Nasza para biegaczy Marek i Dorota Rejus mimo że miała trochę kłopotów z lepiącym się śniegiem do nart na początku biegu dotarła do mety i ukończyła ten bardzo trudny bieg.

W tym samym dniu inny zawodnik Franek Rybczyński brał udział w Bieszczadach w Biegu "Tropem Wilka". Wystartowało prawie 100 zawodników. Warunki na trasie były wyjątkowo niesprzyjające- odwilż, mało śniegu i brak torów do biegu stylem klasycznym. No ale ....taki mamy klimat. Śniegu mało i nawet w tak trudnych warunkach trzeba biegać Tylko pogratulować samozaparcia - tym razem nasz kolega zajął zaszczytne ostatnie miejsce."